Pod zastřešením se můžete koupat i na podzim

Máte bazén, ale chladné noci a rána vám v něm výrazně snižují teplotu vody? Nic není ztraceno. Pokud si ho šikovně „schováte“ pod zastřešení a případně i dovybavíte některým z druhů vytápění. Budete se moci komfortně koupat klidně až do října.

 
 

Bazénové zastřešení má celou řadu výhod. „Především umožňuje koupání i za nepříznivého počasí a navíc výrazně snižuje tepelné ztráty vody při nočním ochlazení,“ vysvětluje bazénový specialista Petr Páleník. A jak dodává bazénové zastřešení dokáže výrazně zvýšit počet dnů vhodných ke koupání, a to až na 6 měsíců v roce.

„Voda pod ním je totiž v průměru o 5° až 8°C teplejší, než v bazénu bez zastřešení,“dodává Páleník. Kromě toho ovšem zastřešení chrání vodní hladinu před znečištěním například prachem, poletujícími nečistotami nebo listím. Pokud tedy máte bazén pod zastřešením, ušetříte si nejen spousty práce při čištění, ale poznáte to i na výrazně nižší spotřebě bazénové chemie.

Ještě víc se vyplatí zastřešení u bazénů vybavených některým z druhů vytápění, protože podstatně snižuje náklady na energii. Rodiče malých dětí a majitelé domácích mazlíčků ocení, že zakrytím zabrání nepříjemnému pádů do bazénů. Doporučují ho i lékaři, protože chrání proti UV záření, a tak minimalizuje riziko vzniku rakoviny kůže.

Zastřešení na každý bazén

„Pro všechny typy rodinných bazénů je možné použít mobilní zastřešení, které je v kruhových i oválných tvarech,“ radí Páleník. „Jeho základem je lehká trubková konstrukce, díky které ho bez složitého skládání snadno přemístíte na jakékoliv místo na zahradě.“

Potah zastřešení je vyroben z vysoce kvalitního materiálu Airtex, který je lehký, vysoce odolný vůči vodě, plísním a UV záření. Jeho povrch je navíc opatřen nátěrem proti otěru. Šikovné je i to, že zastřešení lze snadno otevřít do několika stran. Vyklápět se dají nejen oválné části, ale jednoduše je možné rozevřít i průhledné boční části, takže je k bazénu přístup z libovolné strany.

S mobilním zastřešením zastřešíte nejen bazén, ale zvolíte-li větší rozměr, získáte i příjemné posezení v teple u bazénu.

Zastřešení ovšem neposlouží jen nad vodní hladinu. Pokud si vyberete větší rozměr, získáte místo k příjemnému posezení vedle bazénu. Při nepříznivém počasí se dá dobře využít například i jako party stan nebo prostor pro dětské hry.

Pro klasické zapuštěné bazény je vhodné posuvné zastřešení sestavené z jednotlivých segmentů. Nejčastěji použitými materiály jsou hliník a polykarbonát, který má vysoký stupeň tepelné izolace a je odolný proti UV záření. V nabídce jsou různé profily, které je možné libovolně prodloužit, takže je možné zastřešit v podstatě jakýkoliv rozměr bazénu.

Při volbě vysokého zastřešení si pěkně pod střechou nejen zaplavete, ale můžete i přistavit křesílka dát si třeba kávu.

Při výběru se můžete rozhodnout mezi nízkým nebo vysokým typem, pod kterým je možné nejen plavat, ale i posedět na zahradním nábytku. Na trhu jsou posuvná zastřešení se systémy bezkolejnicovými nebo kolejnicovými, kdy se jednotlivé díly posunují po drážkách. Roztažení nebo zatažení zastřešení je tedy velmi pohodlné a zabere jen chvilku.

Velkou výhodou posuvného zastřešení je, že mají v předním čele standardní patentové dveře, které jsou uzamykatelné s bezpečnostním zámkem a praktickou dětskou pojistkou.

^